Mango
Ki ne ismerné a mangót, az édes trópusi gyümölcsöt, amely több mint 5000 évvel ezelőtt jelent meg először Indiában. Kr. u. 300 körül a mangómagok Ázsiából a Közel-Keletre, Kelet-Afrikába és Dél-Amerikába is elterjedtek.
A mangó azért kivételes, mert a legkülönfélébb vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmazza. Tökéletes forrása a C-vitaminnak, a béta-karotinnak, a B-csoportba tartozó vitaminoknak, az ásványi anyagok közül pedig vassal, kalciummal és magnesiummal és káliummal egészíti ki a mangót. A mangó 100 grammjában 2,6 g-ot találunk. A rostok fontosak az emésztőrendszerünk számára, mert segítik a bélmozgást, és minél több rostot tartalmaz egy adott étel, annál teltebbnek érezzük magunkat, ezért kisebb adag is elegendő. Éppen ezért a mangó jó reggeli nassolnivaló még a csökkentett étrendben is. A mangó tartalmazza az emésztést elősegítő (a banánhoz hasonló) amiláz enzimet, amely segít a keményítőt egyszerűbb szénhidrátokra bontani. Talán ezért használják a mangót a hagyományos kínai orvoslásban az emésztőrendszer erősítésére. De nem ez az egyetlen dolog, amire a rostok képesek. A vércukorszint csökkentésében is fontos szerepet játszik.
A mangóban lutein és zeaxantin is található. Két antioxidáns, amelyek elősegítik szemünk egészségét és segítenek csökkenteni a szem makuladegenerációjának kockázatát. Egy olyan betegség, amely a központi látás elvesztését és végül a látás teljes elvesztését okozza.