Kattintson ide a BrainMarket.cz oldalra

Koleszterin

Osztályozás:

A koleszterin egy viaszos anyag, amelyre a szervezetünknek szüksége van a sejtek felépítéséhez, valamint a vitaminok és más hormonok előállításához. A koleszterint a májunk állítja elő, a többit pedig a táplálkozással vesszük magunkhoz. Elsősorban egyes vitaminok, különösen a D-vitamin felszívódását segíti, valamint fontos a hormonok és az epe termeléséhez is. A koleszterin nélkülözhetetlen, mert kialakítja és fenntartja a sejtmembránokat és -szerkezeteket, szükséges a hormonok termeléséhez: kortizol, tesztoszteron, ösztrogén, progeszteron, a májban az epe előállításához használják, szigeteli az idegsejteket, szükséges a D-vitamin előállításához, és csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát.

A vérben lévő összkoleszterin értéke nem haladhatja meg az 5,0 mmol/l értéket egy felnőttnél. Az 5,0 és 6,2 mmol/l közötti érték emelkedettnek, a 6,2 mmol/l feletti értékek pedig rizikóértéknek számítanak.

Az emelkedett koleszterinszint az egyik leggyakoribb betegség a világon. A probléma akkor kerül szóba, ha az LDL-koleszterin szintje emelkedett. Ma már azonban ismert, hogy nem önmagában az emelkedett LDL-szint a probléma, hanem a probléma akkor jelentkezik, amikor a koleszterin a gyulladás miatt oxidálódik. Az oxidált LDL-t (oxLDL) már több mint 30 éve tanulmányozzák. Az oxidált LDL felfedezése óta több mint 5000 cikk jelent meg a témában. Az oxidált alacsony sűrűségű lipoprotein (oxLDL) előmozdíthatja a gyulladást és a lipidlerakódást az artériafalban.Az oxLDL bizonyítottan a szívbetegségek és a zsírmáj kockázati tényezője Tehát a koleszterin önmagában csak a probléma fele lenne a gyulladás nélkül. A gyulladás tehát nagymértékben részt vesz az artériák korróziójában és a koleszterin negatív hatásainak kialakulásában. Ez azt jelenti, hogy a szív- és érrendszeri betegségek megelőzése a szisztémás gyulladás vizsgálatában és csökkentésében rejlik.

Keresse meg a kompozíciót

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Fisetin: Új remény a sejtek egészségére
Fisetin: Új remény a sejtek egészségére
A fisetin egy természetes flavonoid, amely egyes gyümölcsökben és zöldségekben, például az eperben, az almában, a kiviben, a paradicsomban és a hagymában található. Ez a vegyület egyre nagyobb érdeklődésre tart számot potenciális egészségügyi előnyei miatt, különösen az öregedés és a sejtműködés támogatása terén.
Hibák a bőrápolásban
Hibák a bőrápolásban
A megfelelő bőrápolás az egészséges és ragyogó megjelenés kulcsa. Mégis sokan követnek el olyan hibákat, amelyek károsíthatják vagy ronthatják a bőrt. Nézzük a leggyakoribb hibákat, amelyeket érdemes elkerülni.
Prebiotikumok: táplálkozás a bélrendszer és az egészség érdekében
Prebiotikumok: táplálkozás a bélrendszer és az egészség érdekében
A prebiotikumok az egészséges emésztőrendszer fenntartásának egyik legfontosabb tényezői. A probiotikumokkal ellentétben, amelyek közvetlenül élő mikroorganizmusok, a prebiotikumok olyan nem emészthető élelmiszer-összetevők, amelyek a bélben élő hasznos baktériumok táplálékául szolgálnak. Miért olyan fontosak, és hol találhatjuk meg őket?
Természetes édesítőszerek: A cukor egészségesebb alternatívája
Természetes édesítőszerek: A cukor egészségesebb alternatívája
A természetes édesítőszerek egyre népszerűbbek a finomított cukor alternatívájaként. Édes ízt kínálnak, de gyakran alacsonyabb kalóriatartalommal és jobb táplálkozási tulajdonságokkal. Emellett kíméletesebbek lehetnek a szervezetünkhöz és kevésbé terhelik a vércukorszintet. Milyen típusú természetes édesítőszerek léteznek, és mi teszi őket egyedivé?