Illóolaj
Az illóolajok növényekből kivont vegyületek. Az olajok a növény illatát és ízét, vagy "esszenciáját" rögzítik. Az egyedi aromavegyületek adják az egyes illóolajok jellegzetes esszenciáját. Az illóolajokat desztillációval (gőz és/vagy víz) vagy mechanikus módszerekkel, például hideg sajtolással nyerik. Miután az aromás vegyi anyagokat kivonták, egy vivőolajjal kombinálják őket, hogy egy felhasználásra kész terméket alkossanak.
Több mint 90 általánosan használt illóolaj létezik, amelyek mindegyikéhez bizonyos egészségügyi állítások kapcsolódnak. A népszerű olajok közé tartozik a borsmenta, a levendula és a szantálfa.
Ezek a terápiás olajok megvédik a növényeket a rovaroktól, megvédik őket a zord környezettől, és segítenek nekik alkalmazkodni a környezetükhöz. Az illóolajok használatával a növény védő és jótékony erőit hasznosítja. Az illóolajok nagyon kis molekulákból állnak, amelyek képesek behatolni a sejtekbe, és az illóolajokban található egyes vegyületek még a vér-agy gátat is képesek átlépni. Eltérnek a zsíros olajoktól (például a zöldségekben vagy a diófélékben lévőktől), amelyek nagy molekulákból állnak, mert ezek nem tudnak behatolni a sejtjeidbe, így nem ugyanolyan terápiás hatásúak.
Azáltal, hogy koncentrálod az olajokat ezekből a növényekből, szó szerint egyetlen olajba választod ki a növény legerősebb gyógyhatású vegyületeit.