Kattintson ide a BrainMarket.cz oldalra

Carrageenan

Osztályozás:
Egyéb nevek:
Carrageen, Chondrus Crispus, Pooh

A karragén, más néven E407, egy vörös tengeri moszatból származó kivonat, amelyet fodros levelű tavacskának neveznek, és amelyet általában ír mohának vagy karragénmohának is neveznek. Ez egy ehető tengeri moszat, amely a Brit-szigetekről származik, ahol több száz éve általánosan használják a főzésben. Ezeket az algákat gyakran használják az élelmiszeriparban sűrítő és zselésítő anyagként, és vegánok számára is alkalmasak. Kozmetikumokban (bőrgélek, hajgélek, samponok, habok), gyógyszerekben vagy étrend-kiegészítő formájában is megtalálhatóak.

A karragén számos ásványi anyagot tartalmaz, elsősorban kalciumot, magnéziumot, cinket és mangánt. A karragénben jelen van mégfehérje, A-vitamin, cukor, keményítő, B1-vitamin, vas, nátrium, foszfor és réz. A kozmetikai termékek gyakori összetevője, mivel segít hidratálni és táplálni a bőrt. Ápolja a hajat is, amelyet erősít és regenerál.

A karragén egy tápanyagokban gazdag tengeri alga, amely béta-karotint és hatalmas antioxidánsokat tartalmaz, amelyek segítenek megvédeni a bőrt a szabad gyököktől és küzdenek az öregedés jelei ellen. Tartalmaz egy karragén nevű vegyületet, amely védőpajzsot képez, amely további védelmet nyújt a bőrnek a káros környezeti hatásokkal szemben. A karragén kivonat optimális hidratálást biztosít, védi, puhítja és nyugtatja a bőrt. Magas a zsírsav- és fenoltartalma, amelyek segítenek fenntartani a bőr természetes védőfilmjét, és hatékonyak a kiszáradás ellen.

A karragén a hajra is jótékony hatással van. hajkondicionálóként működik, erősíti a hajat, elősegíti a haj növekedését, növeli a fényt és nyugtatja a fejbőrt.

A karragénán természetes szilikonként is használatos, amely a krémeknek selymes tapintást kölcsönöz.

60-tól. A karragén egészségügyi hatásairól az 1960-as évek óta sokat vitatkoznak, egyes tanulmányok szerint a karragén gyulladást, gyomor-bélrendszeri fekélyt és egészségkárosodást okozhat.A lebontott karragén rákkeltő, és nem engedélyezett. Főleg vegán és vegetáriánus ételekben található meg. Megtalálható a krémekben, fagylaltokban, mandula-, kókusz-, kender-, rizs- és szójatejben, vegán sajtokban, tejmentes desszertekben és túróban.

Mellékhatásként gyulladás, puffadás, irritábilis bél szindróma, vastagbélrák, ételallergia, glükóz intolerancia jelentkezhet.

Keresse meg a kompozíciót

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Fisetin: Új remény a sejtek egészségére
Fisetin: Új remény a sejtek egészségére
A fisetin egy természetes flavonoid, amely egyes gyümölcsökben és zöldségekben, például az eperben, az almában, a kiviben, a paradicsomban és a hagymában található. Ez a vegyület egyre nagyobb érdeklődésre tart számot potenciális egészségügyi előnyei miatt, különösen az öregedés és a sejtműködés támogatása terén.
Hibák a bőrápolásban
Hibák a bőrápolásban
A megfelelő bőrápolás az egészséges és ragyogó megjelenés kulcsa. Mégis sokan követnek el olyan hibákat, amelyek károsíthatják vagy ronthatják a bőrt. Nézzük a leggyakoribb hibákat, amelyeket érdemes elkerülni.
Prebiotikumok: táplálkozás a bélrendszer és az egészség érdekében
Prebiotikumok: táplálkozás a bélrendszer és az egészség érdekében
A prebiotikumok az egészséges emésztőrendszer fenntartásának egyik legfontosabb tényezői. A probiotikumokkal ellentétben, amelyek közvetlenül élő mikroorganizmusok, a prebiotikumok olyan nem emészthető élelmiszer-összetevők, amelyek a bélben élő hasznos baktériumok táplálékául szolgálnak. Miért olyan fontosak, és hol találhatjuk meg őket?
Természetes édesítőszerek: A cukor egészségesebb alternatívája
Természetes édesítőszerek: A cukor egészségesebb alternatívája
A természetes édesítőszerek egyre népszerűbbek a finomított cukor alternatívájaként. Édes ízt kínálnak, de gyakran alacsonyabb kalóriatartalommal és jobb táplálkozási tulajdonságokkal. Emellett kíméletesebbek lehetnek a szervezetünkhöz és kevésbé terhelik a vércukorszintet. Milyen típusú természetes édesítőszerek léteznek, és mi teszi őket egyedivé?