Kattintson ide a BrainMarket.cz oldalra

9 módja a szervezet méregtelenítésének

A méregtelenítés vagy méregtelenítés napjainkban nagyon népszerű téma. Ez általában egy diéta követését és a méreganyagok elkerülését jelenti. A toxinok a szennyező anyagok és a szintetikus vegyi anyagok. Ezek az anyagok negatívan befolyásolják az egészségünket.

Szerencsére a szervezetünknek kifinomult rendszere van a méreganyagok kiürítésére, különösen az olyan szerveknek, mint a máj, a vese, az emésztőrendszer, a bőr és a tüdő. Feltéve persze, hogy ezek a szervek egészségesek. Bemutatunk 9 módszert a szervezet méregtelenítésére.



Alkoholfogyasztás korlátozása

Az alkohol több mint 90%-a a májban metabolizálódik. A májenzimek az alkoholt először acetaldehiddé, egy ismert rákkeltő vegyi anyaggá(1) metabolizálják. A máj tehát az acetaldehidet káros méreganyagként ismeri fel, és egy ártalmatlan anyaggá, acetáttá alakítja át, amelyet a szervezet már ki is választ. Így a túlzott alkoholfogyasztás számos egészségügyi problémát okozhat, és ezek közül az egyik legfontosabb a májfunkció károsodása, mivel zsírfelhalmozódást, gyulladást és hegesedést okoz a májban (2). Ha ez megtörténik, a máj nem tud megfelelően működni és kiszűrni a méreganyagokat a szervezetből. Ezért az alkohol korlátozása vagy a teljes absztinencia az egyik legjobb módja a szervezet méregtelenítésének.



Minőségi alvás

Az alvás lehetővé teszi az agy számára, hogy a nap folyamán felhalmozódott méreganyagokat eltávolítsa (3). Az egyik ilyen méreganyag a béta-amiloid nevű fehérje, amely hozzájárul az Alzheimer-kór kialakulásához. Azzal, hogy nem alszik eleget, a szervezetnek nincs ideje elvégezni ezeket a funkciókat, így a méreganyagok felhalmozódhatnak, és negatívan befolyásolhatják az egészséget. A rossz alvás általában olyan rövid és hosszú távú következményekkel is jár, mint a stressz, a szorongás, a magas vérnyomás, a szívbetegségek, a 2-es típusú cukorbetegség és az elhízás (4, 5, 6, 7). Ha nehezen alszik el, vagy nehezen alszik el jó minőségű alvást, akkor jó ötlet, ha alvási ütemtervet követ, és lefekvés előtt korlátozza a mobiltelefonok, televíziók és számítógépek által kibocsátott kék fényt.



Igyon több vizet

A víz sokkal többre képes, mint a szomjúság oltása. Mindenekelőtt szabályozza a testhőmérsékletet, segíti az emésztést és a tápanyagok felszívódását, és segít a méreganyagok eltávolításában (8). A sejteket folyamatosan javítja, hogy megfelelően működjenek, és lebontja a szervezet által energiaként felhasznált tápanyagokat. Ezek a folyamatok azonban hulladékanyagokat szabadítanak fel karbamid és szén-dioxid formájában, amelyek aztán károsodást okoznak, ha hagyják, hogy felhalmozódjanak a vérben (9). A víz hatékonyan eltávolítja ezeket a salakanyagokat a vizelettel és az izzadsággal történő kiválasztással. Ezért a méregtelenítés szempontjából fontos a hidratáltság megőrzése. A megfelelő napi bevitelt több szempont is befolyásolja, többek között a fizikai aktivitás mértéke.



Cukor és iparilag feldolgozott élelmiszerek fogyasztásának csökkentése

A cukor és az iparilag feldolgozott élelmiszerek napjainkban jelentős közegészségügyi válságnak számítanak. Ezek az élelmiszerek összefüggésbe hozhatók az elhízással és más krónikus betegségekkel, mint például a szívbetegség, a rák és a cukorbetegség (10, 11, 12). Ezek a betegségek akadályozzák a szervezet méregtelenítési folyamatát, mert károsítják az ebben a folyamatban fontos szerepet játszó szerveket, például a májat és a vesét.



Növelje az antioxidánsokban gazdag élelmiszerek fogyasztását

Az antioxidánsok olyan anyagok, amelyek megvédik sejtjeinket a szabad gyököknek nevezett molekulák okozta károsodástól. Az oxidatív stressz a szabad gyökök túlzott termelődése által okozott állapot. Antioxidánsokban gazdag élelmiszerekből sok van. Ezek elsősorban a bogyós gyümölcsök, a diófélék, a kakaó, a zöldségek, a fűszerek és az olyan italok, mint a kávé és a zöld tea.


A prebiotikumokban gazdag élelmiszerek fogyasztása

A bélrendszer egészsége fontos a teljes méregtelenítő rendszer egészségének fenntartásához. A bélsejteknek saját méregtelenítő és kiválasztó rendszerük van, amely megvédi az étrendet és a szervezetet a káros méreganyagoktól, például a vegyi anyagoktól. A bélegészség a prebiotikumokkal kezdődik, egy olyan rosttípussal, amely a bélben lévő jó baktériumok, az úgynevezett probiotikumok mennyiségét is támogatja. Ezek a jó baktériumok azok, amelyeket a rossz baktériumok kiegyensúlyozatlanná tehetnek, például az antibiotikum-használat, a rossz foghigiénia és a helytelen táplálkozás következtében (13, 14, 15). Ennek eredményeként a baktériumok hatása gyengíti az immun- és méregtelenítő rendszert, és növeli a betegségek és gyulladások kockázatát.



Visszaszorítsa a sófogyasztást

A túl sok só fogyasztása vízvisszatartást okozhat a szervezetben. Ez a túlzott folyadékvisszatartás később puffadást okozhat. Ha nagyobb mennyiségű sót fogyasztunk, és nincs elég víz a szervezetben, akkor a szervezet egy vazopresszin nevű antidiuretikus hormont szabadít fel, amely megakadályozza a víz vizelettel történő kiválasztását, így vízvisszatartást okoz (16).



Motoros aktivitás

A testsúlytól függetlenül a fizikai aktivitás csökkenti számos betegség, köztük a 2-es típusú cukorbetegség kockázatát. Típusú betegség, a szívbetegségek, a magas vérnyomás és egyes rákos megbetegedések (17, 18, 19). Emellett a testmozgás csökkenti a gyulladásos folyamatok kockázatát a szervezetben, és lehetővé teszi, hogy szervezetünk teljes méregtelenítő rendszere megfelelően működjön.



Hasznos méregtelenítési tippek

  • Kéntartalmú élelmiszerek fogyasztása - A magas kéntartalmú élelmiszerek, mint például a hagyma, a brokkoli és a fokhagyma, fokozzák a nehézfémek, például a kadmium kiválasztását. Ezenkívül a kénben gazdag élelmiszerek segítenek javítani a glutation, a szervezetünk által termelt antioxidáns, a méregtelenítésben nagyon fontos antioxidáns működését.
  • Chlorella - A chlorella egy algafajta, amely számos táplálkozási előnnyel rendelkezik, és a tanulmányok szerint növelheti a nehézfémek kiürülését a szervezetből.
  • Koriander - a koriander növeli bizonyos nehézfémek, például az ólom, valamint a vegyi anyagok, köztük a ftalátok és a rovarölőszerek kiürülését a szervezetből.
  • Válasszon természetes tisztítószereket - a megfelelő tisztítószerek kiválasztásával jelentősen csökkentheti a kereskedelmi tisztítószerekben található vegyi anyagok hatásait.
  • Természetes testápolás - ha természetes kozmetikumokat használ a testápolási rutinjában, csökkentheti a vegyi anyagoknak való hosszú távú kitettséget.
Derma roller: hatékony megoldás a férfiak számára a hajhullás ellen
Derma roller: hatékony megoldás a férfiak számára a hajhullás ellen
A hajhullás sok férfi számára nagy probléma, amely nemcsak a megjelenést, hanem az önbecsülést is befolyásolja. Az egyik innovatív megoldás, amely egyre népszerűbbé válik, a derma hajgörgő. Ez az egyszerű, apró mikronedlikkel ellátott szerkentyű stimulálja a fejbőrt, elősegíti a haj növekedését, és segít javítani a hajápolásból származó hatóanyagok felszívódását. De hogyan is működik pontosan, és hogyan kell megfelelően használni?
D-Mannóz: A húgyutak egészségének természetes támogatása
D-Mannóz: A húgyutak egészségének természetes támogatása
A D-Mannóz egy természetes cukor, amely az utóbbi években népszerű kiegészítővé vált a húgyúti egészség támogatására. Gyakran társítják az áfonyával, amelyet hagyományosan a hólyaghurut elleni küzdelemre használnak. Hogyan működik a D-mannóz, miben különbözik a hagyományos cukortól, és miért találják oly sokan az antibiotikumok hatékony alternatívájának?
Multiminerals: Az optimális egészség alapja
Multiminerals: Az optimális egészség alapja
A multimineralitások olyan étrend-kiegészítők, amelyek a szervezet megfelelő működéséhez szükséges alapvető ásványi anyagok széles skáláját tartalmazzák. Az ásványi anyagok számos biológiai folyamathoz nélkülözhetetlenek, többek között a csontok, az izmok, az idegrendszer, az anyagcsere és az immunrendszer támogatásához. Bár ezen ásványi anyagok egy részét a normál étrendünkkel vesszük magunkhoz, a modern életmód gyakran hiányt okoz, ami negatívan befolyásolhatja az egészséget.
Egészséges fogak: gyakorlati tippek az erős és szép fogakért
Egészséges fogak: gyakorlati tippek az erős és szép fogakért
Az egészséges fogak nem csak esztétikai kérdés, hanem az általános egészség kulcsa is. A jó szájhigiénia segít megelőzni a fogszuvasodást, az ínygyulladást és a súlyosabb betegségeket, amelyek az egész szervezetre kihatnak. Hogyan ápolja tehát a lehető legjobban fogait?

Keresse meg a kompozíciót

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z